The Cherry Coke$ – Colours (2013)

The Cherry Coke$ - ColoursKiedy myślałem, że The Cherry Coke$ są na równi pochyłej i dawno wypalił się w nich emocjonalny, celticpunkowy żar, zaserwowali nam bardzo dobry album „Colours”. Wreszcie słychać na nim irlandzki sentymentalizm, który serwowali widowni w początkowym okresie swojej twórczości. Utwory takie jak „Pale Yell”, „Bittersweet Summer Days” czy „Journey To The Sunlight” świadczą o tym, że Japończycy po wielu bólach znów odnaleźli sposób na pisanie niezapomnianych melodii, wyjątkowych na tle celticpunkowego mainstreamu.

Werdykt: Powrót na właściwe tory po latach udręki.

Michu

Utwory:

 1. Drunken Pirates ~????????~
 2. Pale Yell
 3. Who Killed The Red?
 4. Bittersweet Summer Days
 5. Glory Story
 6. Journey To The Sunlight
 7. Sly High
 8. Bite Me, Deadly
 9. Misery-Go-Round
 10. Shining Star
 11. Burn

Czytaj więcej

The Cherry Coke$ – Black Revenge (2012)

The Cherry Coke$ - Black Revenge„Black Revenge” jest, niestety, kolejną oznaką spadku formy moich ulubionych celticpunkowych Japończyków. Na wydanym w 2012 roku albumie grupa bardziej niż miała to w zwyczaju zaprzyjaźniła się z klimatami szantowymi, co nie wyszło jej jednak na dobre. Wciąż potrafią błyszczeć jak porzucona moneta na piaszczystej plaży w pogodny dzień („znakomite „Kiss In The Green ~Drunken Lovers Nite~”, druga połowa „Dead End”, „Bright The Light”), ale album jako całość jest jednostajny, monotonny i najzwyczajniej w świecie nudny.

Werdykt: Zdecydowanie najgorsza płyta w dorobku The Cherry Coke$.

Michu

Utwory:

 1. Lumber Jack Riot
 2. Bound Prisoner
 3. Kiss In The Green ?Drunken Lovers Nite?
 4. Dead End
 5. Forward Again
 6. ???Melody
 7. Flowers
 8. Blue Pain
 9. Give Me Shine
 10. Blaze Of Glory
 11. Blow Away
 12. Bright The Light
 13. The Phantom Ship

Czytaj więcej

The Cherry Coke$ – Seven (2011)

The Cherry Coke$ - SevenNa swoim czwarty długogrającym albumie Japończycy oferują nam kompozycje zawierające wyjątkowo dużo przesterowanych gitar. Nie licząc akustycznego „Country Roads”, każdą z piosenek cechuje punkowe łojenie, przynajmniej w refrenie. Mimo braku klasycznych ballad, The Cherry Coke$ nie odbiegają na szczęście zbyt daleko od rozbujanego, alkoholowego stylu, do którego zdążyli nas przyzwyczaić. Polecam zwłaszcza wyjątkowo chwytliwe „Drunken Knighthood”, „Rainynight & Whisky”, „Never Mind” oraz mojego osobistego faworyta – „Flying Rooster”.

Werdykt: Tym razem, niestety, bez zaskoczeń.

Michu

Utwory:

 1. Rhapsody Of Mermaid
 2. Rascal Trail
 3. Take Me Down
 4. Never Mind
 5. Flying Rooster
 6. Ragnarok
 7. The Fall Of World
 8. Rainynight & Whisky
 9. Drunken Knighthood
 10. Country Roads
 11. My Story
 12. Rude Boy

Czytaj więcej

The Cherry Coke$ – Sail The Pint (2008)

The Cherry Coke$ - Sail the pintPłyta rozpoczyna się od dźwięku nalewanego do kufla piwa. To najlepsze podsumowanie smakowitości, które oferują nam Japończycy na swoim albumie „Sail The Pint”. Z tym zastrzeżeniem, że trzeci w dorobku grupy album jako pierwszy zasługuje na miano pełnoprawnego grzańca. Zdecydowanie najlepsze kompozycje to zabawowe „Speak Easy”, „The Cherish Town”, „Today For Tomorrow’s Sake” i „49Ers”. Orientalny sentymentalizm, tak charakterystyczny dla The Cherry Coke$ znajdziemy natomiast w „Kokorono Okue”, „My Dear” oraz „Impatient Heart”. Niestety zespół nie ustrzegł się przed wypełniaczami, których nie ratują nawet partie mocnych, elektrycznych gitar.

Werdykt: Niewykorzystany potencjał irlandzkiej balangi.

Michu

Utwory:

 1. 1999
 2. Stucked Man
 3. Speak Easy
 4. Surrender
 5. Above The Clouds
 6. The Cherish town
 7. Kokorono Okue
 8. My Dear
 9. Impatient Heart
 10. Today For Tomorrow?s Sake
 11. Crystal Life
 12. 49ers

Czytaj więcej

The Cherry Coke$ – Beer My Friends (2004)

The Cherry Coke$ - Beer My FriendsThe Cherry Coke$ to najbardziej zasłużona z japońskich kapel celticpunkowych. Do ich debiutanckiego albumu „Beer My Friends” mam wyjątkowy sentyment, bo od utworu „Bullet For Vapid Beer” zaczęła się moja, jeszcze nieświadoma, przygoda z mieszankami punka i irlandzkiego folku. Większość miejsca na albumie zajmują pieśni o sentymentalnym posmaku, pełne pięknych, sennych melodii przegryzanych radosną naparzanką. Płyty słucha się jak wspomnień za dawno utraconym, szczęśliwym dzieciństwem. Aż chce się z uśmiechem na ustach otworzyć piwo, nalać je do drewnianego kufla i powiedzieć „Cieszę się, że jesteście ze mną”. „Bullet For Vapid Beer”, „Hero”, „Tsubomi”, „Making A Living With You” czy okołobluesowa „Before It All Tales Return To The Sea” to coś, obok czego nie można przejść ze spuszczoną głową.

Werdykt: Podróż do celticpunkowego dzieciństwa.

Michu

Utwory:

 1. Brave Sailor
 2. (Irish)Polka
 3. When The Saints Marchin’ In
 4. Tsubomi
 5. To Guys
 6. Before It All Tales Return To The Sea
 7. Making A Living With You
 8. Sound Bandits
 9. Bullet For Vapid Beer
 10. Johnny Come Lately
 11. Hero
 12. Journey
 13. Not Been Alone
 14. Blue Worker

Czytaj więcej