Zapowiedź koncertów Neozbiljni Pesimisti w Polsce

indeks

Neozbiljni Pesimisti, Niepoważni optymiści, to niecodzienna atrakcja prosto z samego serca Serbii, łącząca world music (z dużym naciskiem na jej odmianę bałkańską) z lżejszymi odmianami punka i rocka. Już za niecały miesiąc zagrają dwa koncerty w Polsce.

Nie będzie to jednak pierwszy pobyt Serbów w naszym kraju. Polskiej publiczności dali się już poznać podczas występów na Łemkowskiej Watrze na Obczyźnie w Michałowie (k. Lubina), we Wrocławiu, Poznaniu, Gdyni, Warszawie i Krakowie. Grali również na Przystanku Woodstock.

Daleko im do celtic punka, choć w swoich folkowych kompozycjach potrafią przyłoić z przesterem. Więcej jednak u nich rocka i ska. Wesołą muzykę, jeśli wierzyć informacji na stronie zespołu, łączą z pesymistycznymi, mętnymi tekstami. Stąd zapewne wywodzi się niejasna nazwa grupy.

Do tej pory wydali trzy długogrające albumy. Pierwszy i drugi można w całości przesłuchać na oficjalnej stronie zespołu. Trzeci – jedynie jako jednominutowe zajawki, ale i tak warto. Wszystkie płyty zostały ciepło przyjęte przez publiczność i cieszą się niesłabnącą popularnością podczas występów na żywo.

Zdecydowanie warto zobaczyć tych serbskich mistrzów muzycznych nieoczywistości. Może brak im przebojowości charakteryzującej grupy z irlandzkiego nurtu folkowego punka, ale nadrabiają instrumentalną inteligencją i rzadko spotykanym talentem do przenikania się różnych gatunków i nastrojów.

Koncerty w Polsce:
02.09 – Białystok, Rynek Kościuszki,
03.09 – Nowy Sącz, Spóźniony Słowik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>