O stronie

Celtic Punk PL powstało z miłości do muzyki mieszającej tradycyjne rytmy irlandzkie (i szkockie) z gitarowym punkiem, najlepiej w wersji street. Od czasu wybuchu mody na grunge rzadko mieliśmy okazję obserwować tworzenie, w zasadzie od zera, nowej subkultury opartej o konkretny gatunek muzyczny. Celtic punk jest właśnie czymś takim.

Choć w Polsce kapelą reprezentującą ten nurt jest w zasadzie tylko Molly Malone’s, na świecie folk punk w różnych odmianach świeci triumfy. Oprócz gwiazd, które przebiły się do mainstreamu (Dropkick Murphys, Flogging Molly, The Real McKenzies), jak grzyby po deszczu powstają grupy w niemal wszystkich zakątkach świata. Moje ulubione sceny to indonezyjska, węgierska i australijska. Bez problemu znajdziecie jednak przedstawicieli celtic punka z takich rejonów jak Korea Południowa, Nowa Zelandia, Kanada czy Kraj Basków.

Na Celtic Punk PL zamieszczam recenzje, opisy zespołów, linki do dostępnych w sieci (legalnie!) albumów oraz okazjonalne newsy. Jeśli chcielibyście pomóc mi w misji popularyzowania tego gatunku, piszcie śmiało.

michurpg@gmail.com

Michał „Michu” Wysocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>