Molly Malone’s

Nazwa: Molly Malone’s

Kraj pochodzenia: Polska

Rok założenia: 2009

Status: Aktywny

Molly Malone’s to folkpunkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punkrockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punkrockowe utwory. Podstawowy skład zespołu uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, co tworzy doskonałą muzyczną mieszankę. Teksty w języku polskim pisane przez przyjaciół zespołu są charakterystycznym elementem w Molly Malone’s, który jest dodatkowym walorem w kontakcie z publicznością. Zespół w swojej twórczości akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach, a także na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punkrockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celticpunkowej w Polsce, ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone’s okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym na profesjonalnym poziomie ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w naszym kraju takie gwiazdy gatunku jak Dropkick Murphys i Street Dogs z USA oraz kanadyjskie The Dreadnoughts i The Real McKenzies.

W przerwach między koncertami wiosną 2011 roku Molly Malone’s rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku wydaje na MiniCd pod logiem North East Records. Cztery utwory są wizytówką Molly Malone’s i doskonale ukazują kierunek w jakim podąża zespół. Jesienią 2012 roku po niespełna trzech latach działalności w Olsztyńskim Studio X Molly Malone’s rozpoczyna rejestrację swojej pierwszej długiej płyty pt. „Obłęd”, która ukazała się nakładem Lou&Rocked Boys 17 marca 2013. Po wydaniu płyty Molly Malone’s wyruszyło w trasę koncertową FOLK PUNK TOUR 2013 podzieloną na część wiosenną i jesienną promując płytę „Obłęd” w pubach i klubach w całej Polsce. W przerwie wakacyjnej zespół z powodzeniem występował na imprezach plenerowych muzycznie demolując sceny m.in. 10 Fląder Festiwalu w Gdańsku czy 19 Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą

Opis z Facebooka zespołu

Członkowie:

  • Jarosław „Kwiatek” Kwiatkowski – wokal, gitara akustyczna
  • Bartłomiej „Koniu” Biwejnis – akordeon
  • Kuba Szulc – skrzypce
  • Mateusz „Puszek” Puszkarewicz – bas
  • Marcin Krzyżewski – gitara elektryczna
  • Paweł Augustyniak – bębny

Dyskografia

Albumy:

  • Obłęd (2013)

EPki:

  • Molly Malone’s (2012)

Linki:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *